Drzwi samochodu cicho domknięte


ciche domykanie drzwi

„Tylko nie trzaskaj drzwiami!” – to zdanie usłyszał przynajmniej raz w życiu każdy z nas, gdy wysiadał z samochodu? I rzeczywiście, wiele osób – choć zapewne czyni to nieświadomie – potrafi zamknąć drzwi pojazdu z taką siłą, że bębenki osób pozostałych w aucie wystawione są na bardzo poważną próbę wytrzymałościową. I co z tym możemy zrobić? Jak zawsze, branża samochodowa nie pozostaje bierna w tego rodzaju kwestiach i odpowiednie rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki.

Spokojna wysiadka

Mechanizmy powodujące ciche domykanie drzwi są starsze niż samochody. Pierwszy tego rodzaju wynalazek został opatentowany już ponad 200 lat temu, a konkretnie stało się to w 1813 roku. Jak widać, ludzkość już dawno temu miłowała ciszę i spokój. Również w przypadku aut człowiek w końcu doszedł do wniosku, że trzaskanie drzwiami źle wpływa na jego samopoczucie. Ale to nie wszystko, nadmierna siła użyta do zamknięcia drzwi samochodu prowadzi do zużycia samych drzwi oraz ich części, jak chociażby klamki lub głośniki umiejscowione w drzwiach auta. Pojawiła się zatem nowa potrzeba i znaleziono optymalne rozwiązanie. Takim właśnie sposobem na ciszę i spokój podczas wsiadania oraz wysiadania z pojazdu jest system cichego domykania drzwi.

Bez trzasków, bez wrzasków

Jeszcze jakiś czas temu urządzenia służące do maksymalnego wyciszania hałasu przy zamykaniu drzwi samochodu przeznaczone były niemal wyłącznie dla luksusowych aut. Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła, a tego rodzaju rozwiązania są dostępne już w zasadzie dla każdego kierowcy. System domykania montuje się w samym panelu drzwi, przez co sprawia wrażenie całkowitej, niemal fabrycznej integracji z samochodem. Możliwie prosty mechanizm działania sprawia, że hałas wytwarzany przy zamykaniu drzwi pojazdu zmniejsza się nawet o kilkadziesiąt decybeli. A to znakomita wiadomość dla wrażliwych uszu kierowców oraz pasażerów.

Ciche domykanie na skołatane nerwy

Dzięki systemowi cichego domykania drzwi wsiadanie oraz wysiadanie z auta odbywa się spokojnie i płynnie. Wprowadza to kierowcę oraz pasażerów w dobre samopoczucie i zarazem wyklucza utarczki słowne w temacie trzaskania drzwiami. Miła atmosfera, harmonia, tego potrzebujemy nie tylko w domu, ale również w samochodzie. Dlatego właśnie wyposaż auto w system domykania drzwi i po… trzasku.