Ford Kuga – z nawigacją podróż niedługa


W drugim tegorocznym wpisie powracamy do tematyki nawigacji dedykowanej. Już kiedyś zajmowaliśmy się nawigacją dla Forda, wówczas na przykładzie modelu Mondeo. Tym razem na tapecie będzie inny model tego producenta, a mianowicie Ford Kuga. A zatem, zobaczmy cóż kryje nawigacja przeznaczona dla tego auta.

Kuga, czyli puma na drodze 

Gdy Henry Ford w 1903 roku zakładał przedsiębiorstwo produkujące samochody, zapewne nie przypuszczał, iż po blisko 120 latach firma będzie jednym z największych producentów aut na świecie. A jednak „amerykański sen” ziścił się całkowicie i trwa nadal dzięki coraz to nowszym propozycjom. Prace projektowe nad Fordem Kuga rozpoczęły się już w pierwszych latach XXI wieku. Pojazd miał być następcą produkowanego od 1993 roku modelu Maverick. Ostatecznie Kuga do sprzedaży wszedł w 2008 roku, a swoją nazwę zaczerpnął od słowa „cougar”, które po angielsku oznacza pumę. I taki właśnie miał być ten SUV – szybki, przyczepny, znakomity we wszelakich warunkach drogowych. Ale nawet niemal idealne auto można jeszcze wzbogacić, np. o nawigację dedykowaną.

Pokaż kotku, co masz w środku

Nawigacja dedykowana dla Forda Kuga oparta jest o system android 9.0, który posiada procesor 64-bitowy Intel 8×1.87 GHz. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w 4 GB pamięci, wbudowany dysk twardy o pojemności 32 GB oraz posiada w pełni polskie menu. Ekran pojemnościowy HD sprawia, że wyświetlany obraz oraz grafika są bardzo wyraźne oraz czytelne. Natomiast Tuner FM firmy Philips zapewnia niezwykle czysty dźwięk w najwyższej jakości. Nawigacja posiada także dwa wejścia USB oraz możliwość używania kart SD.  Oglądanie filmów staje się jeszcze przystępniejsze, gdyż użytkownicy mają opcję odtwarzania płyt CD oraz DVD. Jak widać, prócz klasycznej nawigacji wyposażonej w system GPS oraz rozmaite mapy mamy tu także do czynienia ze swego rodzaju centrum rozrywki. Opcjonalnie nawigacja daje również możliwość podłączania wielu innych urządzeń, które poprawią komfort lub bezpieczeństwo podróżujących.

Z kocią zwinnością na szosie

Dzięki nawigacji dedykowanej kierowca oraz pasażerowie auta dojadą do celu szybciej, a sama podróż minie im niemal niezauważalnie. Wycieczka autem nie musi już kojarzyć się z nudą czy wręcz udręką. Może to być pasjonujące wydarzenie, które sprawi że wszyscy uczestnicy wyprawy na czterech kółkach wyjdą z auta w szampańskim humorze. Bądź jak puma i kieruj się instynktem, a on na pewno podpowie Ci w kwestii zakupu najlepszej nawigacji samochodowej.

Powiązane posty