Ford Mondeo – z nawigacją mu po drodze


Profesjonalne urządzenia nawigacyjne wkraczają z rozmachem do samochodowych wnętrz. Już niemal dla każdego modelu auta wyprodukowanego w ostatnich latach można dobrać nawigację dedykowaną. A te posiadają całe mnóstwo opcji i rozwiązań, jak również rozmaitych aplikacji. Dziś słów kilka o tego rodzaju nawigacji przeznaczonej dla Forda Mondeo.

Mondeo, czyli świat w zasięgu kierownicy

Fordy Mondeo z powodzeniem produkowane są od 1992 roku aż po dziś. W dwa lata po zjechaniu pierwszego egzemplarza z taśmy produkcyjnej model ten zdobył tytuł „Samochód roku” (ang. Car of the year). Ciekawostką jest fakt, że słowo „Mondeo” zaczerpnięto od łacińskiego słowa „mundus”, które na język polski możemy przetłumaczyć jako „świat”. I założenie projektantów było właśnie takie, aby autem tym można było podróżować swobodnie po całym świecie. A do tego rodzaju eskapada potrzebna jest nawigacja. Dla czwartej generacji tych aut idealnym rozwiązaniem będzie nawigacja dedykowana V&S. Na najważniejsze parametry urządzenia składają się system Android w wersji polskojęzycznej, procesor 8×1.5 GHz oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego posiada 32 GB dysku twardego, tuner FM a także ekran HD Sharp. Przy powyższych parametrach użytkownik auta może czuć się co najmniej usatysfakcjonowany.

Nawigując ku zachodzącemu słońcu

Parametry to nie wszystko. Kierowca może liczyć również na dożywotnie oprogramowanie gratis, a to istotny bonus. Rozwiązania w dedykowanej nawigacji dla Forda Mondeo są bardzo praktyczne. Sterowanie może w pełni odbywać się z pozycji radia lub przy użyciu panelu w kierownicy. Montaż nie wymaga jakiejkolwiek interwencji w fabryczne instalacje auta. Szybki procesor, będący sercem urządzenia, pobiera niezwykle mało mocy. Oprócz możliwości słuchania muzyki z radia – o najwyższej jakości cyfrowego dźwięku – podróżujący autem mają także opcję oglądania filmów, seriali lub teledysków, a to wszystko w jakości HD. Oprócz tego, kierowca w łatwy i szybki sposób zainstaluje wszelkie potrzebne mu aplikacje. Tak wyposażony, niczym w hollywoodzkim hicie, może jechać ku zachodzącemu słońcu lub dowolne miejsce na ziemi. Wszak Ford Mondeo został właśnie po to stworzony.

Powiązane posty