Inteligentny system otwierania klapy wciąż na topie


Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki minęła świąteczna przerwa i mamy za sobą już pierwsze 2 tygodnie 2021 roku. Czas zatem wrócić do naszych blogowych wpisów, które w minionych miesiącach dostarczały Państwu wieści o samochodowych nowinkach, ciekawostkach i wartych nabycia produktach. Dzisiejszy tekst będzie o hicie ubiegłego roku, czyli systemie inteligentnego otwierania i zamykania klapy bagażnika.

Z pamiętnika bagażnika

Bagażnik to jedno z najważniejszych miejsc w samochodzie, a na pewno najczęściej użytkowanych. Już u zarania motoryzacji człowiek próbował przewozić samochodem różne bagaże czy też towary. Z czasem bagażnik stał się integralną i zarazem wydzieloną częścią każdego samochodu osobowego. Jego pojemność wyrażana jest najczęściej w litrach, co zapewne kojarzą osoby oglądające niegdyś kultowy program motoryzacyjny „Auto”, w którym prowadzący z lubością opowiadali o różnych parametrach testowanych aut. Jak wiemy, każdy pojazd domykany jest za pomocą mniejszych lub większych rozmiarów klapy. Jednak nie zawsze mamy łatwy dostęp do bagażnika i wtedy zaczynają się rozmaite kłopoty oraz  niedogodności z jego otworzeniem. I tu z pomocą przychodzi inteligentny system otwierania i zamykania klapy bagażnika.

Klapa domknięta na (ostatni) guzik

Inteligentny system otwierania i domykania klapy bagażnika to rozwiązanie proste i zarazem wielofunkcyjne. Dotychczas kierowcy w większości przypadków mieli możliwość otwierania bagażnika prawie wyłącznie w ręczny sposób. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu klapę można otworzyć za pomocą przycisków montowanych w wydzielonych miejscach w aucie lub przy pomocy oddzielnego przycisku w kluczyku. Bardzo dużą zaletą systemu jest jego niezwykle ciche działanie, jak również opcja ustawiania pozycji klapy. Przy otwieraniu klapy zawsze działa sygnał ostrzegawczy, który chroni osoby postronne przed ewentualnym uderzeniem. Jednym z najlepszych rozwiązań jest czujnik, dzięki któremu klapę można otworzyć za pomocą ruchu nogą. Jest to idealna funkcja dla „zakupoholików”.

Najlepszy dodatek do auta na 2021 rok

Jeśli planujesz zakup dodatkowego wyposażenia dla swojego samochodu w 2021 roku, to system inteligentnego otwierania klapy bagażnika wydaje się strzałem w dziesiątkę. Rozwiązanie to nie wymaga żadnej ingerencji w instalację auta, co jest dodatkową zachętą dla wahających się odnośnie nabycia tego produktu. Jeśli w tym roku ma zdarzyć się klapa, to tylko i wyłącznie ta inteligentnie otwarta lub domknięta.

Powiązane posty