Kamera cofania – i masz wszystko w tyle


Kurs na prawo jazdy obejmuje 30 godzin praktyki w postaci jazdy w terenie oraz na placu manewrowym. Jest to bardzo niewiele, o czym niejeden kursant przekonał się podczas egzaminu. I chociaż dodatkowe godziny zawsze można wykupić, część kierowców już nawet po w wyrobieniu uprawnień ma nadal problemy z cofaniem. Jest jednak prosty sposób, żeby ten manewr znacznie sobie ułatwić. Mowa tu o kamerze cofania.

Lustereczko powiedz przecie…

Podczas kursów na prawo jazdy instruktorzy zazwyczaj uczą cofania bazując na bocznych lusterkach i obserwowaniu ustawienia pachołków. O ile tego rodzaju „triki” są skuteczne na egzaminie, to już w warunkach miejskiej jazdy niezbyt się sprawdzają. Również próby wykonania manewru cofania z wykorzystaniem tylnej szyby nie dają jakiejkolwiek gwarancji uniknięcia kłopotów. Zderzenie z rzeczywistością bywa bardzo dosłowne i wówczas właściciela samochodu czeka wizyta u blacharza oraz lakiernika. Tak właśnie kończy się parkowanie tyłem dla wielu początkujących kierowców, którzy nie wyposażyli swojego auta w kamerę cofania.

Pełne pole widzenia

Z kamerą cofania użytkownik samochodu ma pełne pole widzenia tego, co kryje się za jego pojazdem. Dzieje się tak dzięki szerokokątnej soczewce kołowej, będącej głównym atutem omawianego urządzenia. Z taką perspektywą cofanie staje się dużo prostszą czynnością.  Jednak to nie koniec zalet kamery cofania. Jest ona niewielkich rozmiarów, przez co po zamontowaniu nie rzuca się w ogóle w oczy, a zarazem sprawnie wykonuje swoje zadania. Kamera cofania działa bez zarzutów również w nocy, co jest idealnym dopełnieniem jej funkcjonalności. Kierowca ma pełną świadomość, że może liczyć na wsparcie urządzenia o każdej porze doby.

Cofanie na zawołanie

Stosując kamerę cofania nielubiana przez większość jazda tyłem staje się wręcz dziecięcą igraszką. Dysponując takim sprzętem możemy cofać wręcz na zawołanie. Co więcej, kamera nie należy do drogich urządzeń. A biorąc pod uwagę fakt, że możemy dzięki niej sporo zaoszczędzić na wizytach w warsztacie, warto w nią zainwestować. Zainstaluj kamerę cofania w swoim samochodzie, a potem bez żadnego stresu jeździć tyłem do woli.

Powiązane posty