Monitory podsufitowe – sposób na nudę w aucie


Dalekie podróże mają to do siebie, że bardzo dłużą się pasażerom. Radio nie zawsze jest wystarczającą opcją dla umilania sobie czasu w trakcie jazdy. Wiele osób marzy o wizji, i to nie koniecznie tej, którą można zauważyć za szybą samochodu. I tu jako idealne rozwiązanie przychodzi monitor podsufitowy, czyli niezbędnik namiętnie podróżujących autami.

Rozrywka równo pod sufitem

Kilkugodzinna lub co gorsza kilkunastogodzinna jazda samochodem potrafi wynudzić niemal każdego pasażera. Co tu robić przez tak długi czas, gdy stacje radiowe puszczają w kółko te same hity, a nasi towarzysze podróży nie są zbyt rozmowni lub postanowili się zdrzemnąć. Podziwianie krajobrazów za oknem to raczej rozwiązanie na krótką metę. Większość osób z wielką ochotą nadrobiłoby zaległości filmowe. Tylko jak to zrobić? Odpowiednim rozwiązaniem jest w tym przypadku samochodowy monitor podsufitowy, który znakomicie sprawdza się zwłaszcza w większych pojazdach, takich jak vany, busy oraz autokary. Dzięki monitorowi zawieszonemu pod sufitem wyświetlany film może jednocześnie oglądać więcej osób. Monitor taki posiada matrycę LED, a obraz wyświetlany jest w jakości HD.

Oglądasz co chcesz i kiedy chcesz

Monitor podsufitowy montowany jest wyłącznie na stałe. Montaż polega na przymocowaniu monitora do dachu samochodu za pomocą specjalnej blachy, która jest elementem zestawu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom użytkownik ma możliwość oglądania filmów w aucie również z rozmaitych nośników danych, takich jak chociażby karty SD. Należy zwrócić uwagę, że monitor jest bardzo cienki, a jego grubość zazwyczaj nie przekracza nawet 40 milimetrów. Wejścia USB oraz HDMI to standardowy element wyposażenia tego uniwersalnego sprzętu. Dźwięk z filmu słyszalny jest w głośnikach auta dzięki specjalnemu transmiterowi FM, który wbudowany jest w każdy monitor tego typu.

Słuchawki do kompletu

Monitory podsufitowe to świetna alternatywa dla zagłówków z DVD, szczególnie w pojazdach przewożących większą ilość pasażerów. Rozwiązanie to zapewnia rozrywkę dla wielu osób jednocześnie choć niewykluczona jest możliwość montażu w mniejszych samochodach. Wszystko zależy od potrzeb i chęci klientów. Dla tych, którzy nie chcą przeszkadzać współtowarzyszą podróży w trakcie oglądania filmu, świetnym zakupem w ramach dodatku mogą okazać się słuchawki bezprzewodowe. Dzięki nim pozostali uczestnicy jazdy mogą swobodnie ze sobą rozmawiać, podczas gdy kinomaniacy oglądają z zapartym tchem najnowsze produkcje filmowe.

Powiązane posty