Nawigacja dedykowana w BMW – Bardzo Modny Wynalazek


Samochody marki BMW są niemal integralnym elementem nie tylko europejskiej, ale także polskiej kultury. Dla części społeczeństwa auto-legenda, dla innych obiekt rozmaitych żartów. Tadeusz Norek rozszyfrowywał skrót BMW jako „Bardzo Mały Wóz”, lecz dla mnóstwa kierowców w naszym kraju jest to obiekt pożądania oraz podziwu. Mało które auto wywołuje tyle emocji, a my dziś zajmiemy się nawigacją dedykowaną dla BMW na przykładzie modelu X1.

Świat BMW jak ze snu

Skrót BMW należy rozwinąć w następujący sposób: Bayerishe Motoren Werke. Jak wynika z nazwy, siedziba tego giganta branży automoto znajduje się w Bawarii, a konkretnie w Monachium. Firma istnieje od 1916 roku i prócz samochodów produkuje także motocykle, skutery oraz silniki. I to właśnie z wytwarzania silników samolotowych zakład zasłynął w pierwszej fazie swego istnienia, a głównym zamawiającym był… Związek Radziecki. Z czasem sukces odniosły motocykle, dopiero potem auta. Jednakże dziś marka BMW kojarzy się przede wszystkim z autami. Pojazdy tego producenta cieszą się szczególną popularnością wśród najmłodszych użytkowników dróg i niejeden nastolatek pragnie mieć taką „brykę” jako swój pierwszy w życiu. Zarówno zagorzali fani, jak również zwykli użytkownicy BMW powinni mieć na wyposażeniu także nawigację dedykowaną.

Dwie generacje X1

X1 to stosunkowo nowy model BMW, gdyż jego produkcję rozpoczęto w 2009 roku. Ten crossover klasy kompaktowej od razu zyskał liczne grono wielbicieli. W 2015 roku wprowadzono na rynek drugą generację, która od tego roku dostępna jest także w wersji hybrydowej. Nawigacja dla BMW X1 wyposażona jest w system operacyjny Android 8.0-9.0 w polskiej wersji językowej. Posiada ona 64-bitowy procesor Samsung 8×1.5 GHz, uzupełniony o pamięć RAM 4 GB oraz w wbudowany dysk twardy o pojemności 32 GB. Ekran  pojemnościowy 1280×480 HD z powłoką Anti-Glare wyświetla najwyższej jakości obraz. Wielofunkcyjny odbiornik radiowy zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, a wbudowany slot na kartę SIM oraz możliwość podłączania kart SD oraz wejście USB stanowią idealne uzupełnienie całości.

Nawigacja dla najszybszych

BMW stereotypowo kojarzy się z dużymi prędkościami oraz nielegalnymi wyścigami organizowanymi przez młodzież. Jest to w niewielkiej części prawda, gdyż większość aut tej marki jest w posiadaniu zdyscyplinowanych i racjonalnych kierowców. Tak czy inaczej, nawet najszybszym nawigacja również się przydaje. Bądź szybki, lecz nie bądź wściekły – w tym celu zainwestuj w nawigację dedykowaną dla swojego BMW.

Powiązane posty