Nawigacja dedykowana dla Mazdy 6 – urządzenie na szóstkę!


Naszych blogowych podróży do Japonii odbyliśmy dotąd kilka. Zajęliśmy się już nawigacjami dla modeli Toyoty oraz Hondy. Przyszedł czas na kolejnego ważnego przedstawiciela branży motoryzacyjnej z kraju kwitnącej wiśni. Dziś zatem spotkanie z Mazdą, na przykładzie jednego z jej topowych modeli, czyli tzw. szóstki. Komu w drogę, temu nawigacja, zatem ruszamy!

Zaczęło się w Hiroszimie

Koncern Mazda został założony w japońskiej Hiroszimie przez Jujiro Matsudę jako Toyo Cork Kogyo. Początkowo firma koncentrowała się na produkcji obrabiarek, a dopiero po pewnym czasie zaczęto konstruować także pojazdy samochodowe. Pierwsze z nich łączyły w sobie cechy motocykla oraz auta i nazywały się Mazda-Go. Po kilkunastu latach przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na tę znaną po dziś dzień. Z powodu wojny i zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, dalszy rozwój został poważanie zahamowany. Jednakże Mazda powstała z gruzów, a szczególnie ożywcze dla jej istnienie okazały się lata sześćdziesiąte. Wówczas zaprezentowano między innymi bardzo nowoczesny model Cosmo, a także zdecydowano się na eksport aut do Europy oraz USA. Obecnie firma cieszy się ugruntowaną pozycją na wielu rynkach zbytu, stawiając jednocześnie na ochronę środowiska i minimalizację stopnia zanieczyszczenia powietrza przez produkowane pojazdy.

Sto lat i do przodu

Korporacja Mazda w 2020 roku obchodziła swoje setne urodziny, lecz nie zamierza zwalniać. Wręcz przeciwnie, przedsiębiorstwo chce jeszcze bardziej przyspieszyć, a do tego bardzo przydatna będzie nawigacja dedykowana. Produkowany od 2002 roku model Mazda 6 to auto, które rok później zdobyło 2 miejsce w konkursie na europejski samochód roku. Model ten jest bardzo popularny na starym kontynencie, a indywidualny system nawigacyjny to w zasadzie niezbędnik w przypadku tego pojazdu. Nawigacja dedykowana posiada system operacyjny Android w wersji polskiej, procesor 8×1,5 GHz oraz pamięć operacyjną 4 GB. Całość uzupełnia dysk twardy o pojemności 32 GB oraz Tuner FM firmy Philips. Obraz wyświetla się w jakości HD na ekranie o rozdzielczości 1024×600. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z autem oraz jako jedyne na rynku współpracuje z systemem Bose. 

Mazda i przyjemna jazda 

Nawigacja dedykowana dla Mazdy 6 poprawia komfort jazdy, ale także pozwala na precyzyjne wyznaczenie trasy oraz możliwie szybkie i maksymalnie bezpieczne dotarcie do celu. Urządzenie wpisuje się w filozofię Mazdy wyrażaną w sloganem „zoom-zoom”, które nawiązuje do przyjemności jazdy. I właśnie o to chodzi, aby podróż samochodem była udana, a zarazem wprawiała nas w dobry nastrój przed pracą, ważnym spotkaniem i każdą inną okazją.

Powiązane posty