Otwieranie klapy bez klapek na oczach


Branża motoryzacyjna od lat dąży do coraz większej automatyzacji. Dawniej skupiano się na usprawnieniu montażu aut, potem zaczęto wprowadzać coraz to nowsze udogodnienia w samych pojazdach. Po elektrycznie opuszczanych szybkach pojawiły się sterowane przyciskiem lusterka oraz fotele. Następnie pomyślano o zautomatyzowaniu otwierania i zamykania klapy bagażnika, aby jeszcze bardziej ułatwić życie kierowcom.

Bagaż doświadczeń i nie tylko

W samochodowej prehistorii bagażnik był przydatnym, choć niezbyt intensywnie wykorzystywanym miejscem samochodu. Początkowo rolę tę pełnił zwykły kufer, który mocowano w tylnej części auta. Z czasem to prowizoryczne rozwiązanie zastąpiono wydzieloną na etapie projektowania auta przestrzenią przeznaczoną na znane nam współcześnie bagażniki. Najpierw przechowywano tam koło zapasowe, narzędzia i części zamienne. Wkrótce ludzie coraz częściej wykorzystywali bagażnik do przewożenia towarów oraz zakupów. Dziś jest to podstawowa funkcjonalność tej części samochodu, a rola “kufra” znacząco wzrosła. Toteż jego otwieranie i zamykanie należało usprawnić, a idealnym rozwiązaniem został inteligentny system otwierania i zamykania klapy bagażnika.

Klikam, otwieram, wkładam, zamykam

System automatycznego otwierania klapy opiera się w największym stopniu na przyciskach, które umieszczone są w trzech miejscach. Pierwszy z nich znajduje się w kluczyku, drugi w kierownicy, a trzeci w samej klapie. W ten sposób mamy możliwość otworzenia bagażnika na kilka sposobów, a w dodatku – prócz kierowcy – możliwość tę ma również pasażer. Aby uniknąć głośnych i niepotrzebnych trzasków przy zamykaniu, system wyposażono w funkcję cichego domykania. Z kolei funkcja unikania przeszkód uniemożliwia uderzenie klapy w jakiś obiekt podczas otwierania klapy. Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość instalacji czujnika ruchu, dzięki któremu klapę można otwierać także nogą. Co ważne, montaż systemu otwierania i zamykania klapy nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji w instalacje auta.

Klapa zapadła, czas na zakupy

Dzięki rozlicznym funkcjonalnością inteligentnego systemu otwierania i zamykania klapy, klient ma pełną świadomość udanego zakupy. Urządzenie sprawdza się w wielu sytuacjach, ułatwiając kierowcy załadunek i rozładunek wszelkich przedmiotów. Pakowanie rzeczy do bagażnika z innowacyjnym systemem sterowania klapą staje się dziecinnie łatwe. Innym kierowcom zdążą opaść szczęki nim klapa samochodu podniesie się do góry.

Powiązane posty