Toyota – nawigacja dokładna co do joty


Toyota to jedna z najpopularniejszych marek samochodowych na świecie. Swój status firma osiągnęła poprzez długoletnią tradycję w konstruowaniu aut, nierzadko jako pierwsza wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Dla aut produkowanych przez tę firmę nieodzowna wydaje się dedykowana nawigacja. I właśnie o tym będzie nasz dzisiejszy wpis.

Z dalekiego wschodu na światowe salony

Koncern Toyota został założony w 1937 roku przez Sakichi Toyodę, a zatem zagadka dotycząca nazwy koncernu bardzo szybko zostaje wyjaśniona. Twórca firmy początkowo zajmował się rozwojem przemysłu tkackiego, a do zainwestowania w biznes samochodowy zainspirowały go rozliczne podróże po Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Niewielu wie, że o ponad ćwierć wieku starsza jest marka Daihatsu, jednakże z czasem została przejęta przez bardziej prestiżowego konkurenta. „Dziecko” pana Toyody obecnie jest nie tylko największym producentem samochodów w Azji, ale również największym na świecie, a jakąkolwiek rywalizację jest w stanie podjąć tylko Volkswagen. Toyota produkuje wiele różnorodnych pojazdów, natomiast my skupimy się na nawigacji dedykowanej dla modelu Auris.

Nawigacja złotem skąpana

Toyoty Auris swą nazwę zawdzięcza łacińskiej nazwie złota, czyli „aurum”. Jeśli dobrze jej się przyjrzeć, to model ten jest tak naprawdę wersją hatchback niemal legendarnej już Corolli. Nawigacja dedykowana dla Aurisa wyposażona jest w procesor Intel 8×1.87 GHz, pamięć operacyjną 4 GB, dysk twardy 32 GB oraz system android 9.0. Urządzenie nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji w instalacje auta, a w dodatku w pełni współpracuje z fabrycznym wzmacniaczem. Kierowca nie będzie miał najmniejszych problemów z wyświetlaniem informacji z komputera. Urządzenie posiada polskie menu oraz instrukcję obsługi w naszym rodzimym języku. Matryca w rozdzielczości 1024×600 zapewnia obraz w jakości HD, natomiast tuner Philipsa krystalicznie czysty dźwięk. Dodatkowo producent oferuje aż 30 miesięcy gwarancji, czego chcieć więcej.

Jakość nie tylko dla Japończyków

Kierowcy  użytkujący dedykowany system nawigacyjny mają pełną gwarancję najwyższej jakości sprzętu. Fabryczne wyposażenie Toyoty to kunszt, wygoda oraz wysokiej klasy parametry. Wzbogacenie tych atutów o nawigację dedykowaną sprawia, że auto ociera się niemal o doskonałość. Pamiętaj, Ty też zasługujesz na to, co najlepsze.

Powiązane posty