Zagłówki z DVD – gwarant spokoju każdego kierowcy


Zagłówki 9 cali z DVD HD LED -98

Jazda samochodem w daleką trasę już sama w sobie jest niezwykle męcząca. Gdy do tego dojdzie gwar dzieci na tylnych siedzeniach, dalsza podróż stanie się czymś z pogranicza złego snu oraz smutnej jawy. Jednak dla chcącego nic trudnego, zatem tego rodzaju sytuacji da się z pewnością uniknąć. Dziś napiszemy w jaki sposób dojechać na miejsce cało, zdrowo (zwłaszcza z kontekście zdrowia psychicznego) i w dobrym humorze.

Znakomita rozrywka w rozmiarze poniżej 10 cali

Dzieci w trakcie jazdy – podobnie jak w trakcie deszczu – bardzo się nudzą. A wtedy łatwo o rozpoczęcie narzekań lub głośny wygłupów, co bardzo rozprasza każdego kierowcę. Dlatego należy znaleźć sposób na zaabsorbowanie swoich pociech innym zajęciem, jak np. oglądaniem filmu. Aby dopiąć celu, najlepiej będzie kupić zagłówek z DVD. Urządzenie to jest bardzo łatwe w montażu i dopasowane do praktycznie każdego modelu auta. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciutko rozwiązać nasz problem z głośnymi pasażerami. Sprzęt ten występuje, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, w dwóch rozmiarach ekranu (7 cali oraz 9 cali). Najwyższej jakości laser Sony z systemem antishock gwarantuje, iż podczas jazdy po drogach gorszej jakości będziemy mogli cieszyć się obrazem bez żadnych zakłóceń. Na ekranie wbudowanym w  zagłówek możemy wyświetlać rozmaite formaty, począwszy od CD i DVD, a na MP3, MP4, MP5 oraz JPEG kończąc. Co więcej,  głośniki stereo IR/FM zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku.

Co dwa zagłówki to nie jeden

Każdy zagłówek zawiera zestaw niezbędnych do podłączenia kabli. Ich ilość została zredukowana do niezbędnego minimum, aby uniknąć niepotrzebnej plątaniny. A co z sytuacją, gdy jedno dziecko włączyło ulubioną bajkę, ale drugie też by chciało ją oglądać? Dzięki kablowi AV uda się spiąć dwa zagłówki i wówczas każdy może oglądać ten sam film na własnym monitorze. Oczywiście istnieje możliwość podłączenia również słuchawek bezprzewodowych, dzięki czemu inni pasażerowie i kierowca będą mogli podróżować w ubogiej ciszy. Natomiast transmiter FM zapewnie odbiór dźwięku w głośnikach auta bez podłączania dodatkowych kabelków. Warto wspomnieć także o zestawie gier, który jest standardowym dodatkiem do każdego zagłówka z DVD. Tak wyposażonym można śmiało ruszać na podbój dróg i autostrad.

W DVD sukces tkwi

Jak się okazuje, przepis na udaną i spokojną podróż jest bardzo dobry. Wystarczy nabyć jeden lub najlepiej dwa zagłówki z DVD, podłączyć je, włączyć film i… reszta robi się w zasadzie sama. Taki sprzęt to najdogodniejsze rozwiązanie dla tzw. rodzin 2+, ale również osób podróżujących na wakacje z grupą przyjaciół. Najprostsze sposoby są zazwyczaj najlepsze i warto o tym pamiętać.

Powiązane posty