Inteligentny system otwierania klapy bagażnika


Samochód coraz częściej służy nam do jeżdżenia po zakupy oraz przewożenia rozmaitych przedmiotów. Autem wozimy zarówno torby podróżne oraz sprzęt wykorzystywany w pracy zawodowej, niejednokrotnie sporych gabarytów. Co za tym idzie, wszelkiej maści rzeczy czy też urządzenia musimy schować w bagażniku. Otwieranie klapy w powyższych sytuacjach nie należy do komfortowych czynności. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się inteligentny system otwierania klapy samochodowej.

Jedno kliknięcie i klapa w górze

System otwierania klapy bagażnika daje kierowcy możliwość błyskawicznego otworzenia klapy w razie potrzeby. Najprostszym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie przycisku w kluczyku samochodowym. System daje jednak możliwość otwierania klapy auta także poprzez guzik zainstalowany w samej klapie oraz przy kierownicy auta. Dzięki temu bagażnik da się otworzyć w najwygodniejszy w danej chwili sposób. Co więcej, dodatkową zaletą inteligentnego systemu otwierania klapy jest funkcja unikania przeszkód. Jednak to nie wszystko, gdyż urządzenie wyposażono w funkcję cichego domykania. A zatem, wystarczy jedno kliknięcie i klapa wędruje do góry. Gdy już zapakujemy lub wypakujemy potrzebne nam rzeczy, kolejnym kliknięciem zamykamy klapę – nic prostszego.

 

Otwierasz, zamykasz, jedziesz

Inteligentny system otwierania klapy bagażnika jawi się jako urządzenie niezwykle przydatne kierowcom. Przede wszystkim oszczędza czas, ale również niweluje dokuczliwy hałas przy zamykaniu klapy i poprawia bezpieczeństwo użytkowania tego elementu samochodu. A wbrew pozorom całkiem spora liczba samochodowych wypadków pozadrogowych wiąże się z otwieraniem lub zamykaniem klapy pojazdu. Montaż systemu otwierania klapy nie wymaga jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji w instalację auta, co jest koronnym argumentem, aby sprawić sobie takie urządzenie. Wówczas pozostaje nam jedynie bezpiecznie i sprawnie załadować do bagażnika wszystkie niezbędne pakunki, a następnie wyruszyć w drogę.

 

Powiązane posty