Zagłówki z DVD – gwarant spokoju każdego kierowcy


Zagłówki 9 cali z DVD HD LED -98

Jazda samochodem w daleką trasę już sama w sobie jest niezwykle męcząca. Gdy do tego dojdzie gwar dzieci na tylnych siedzeniach, dalsza podróż stanie się czymś z pogranicza złego snu oraz smutnej jawy. Jednak dla chcącego nic trudnego, zatem tego rodzaju sytuacji da się z pewnością uniknąć. Dziś napiszemy w jaki sposób dojechać na miejsce cało, zdrowo (zwłaszcza z kontekście zdrowia psychicznego) i w dobrym humorze.

Znakomita rozrywka w rozmiarze poniżej 10 cali

Dzieci w trakcie jazdy – podobnie jak w trakcie deszczu – bardzo się nudzą. A wtedy łatwo o rozpoczęcie narzekań lub głośny wygłupów, co bardzo rozprasza każdego kierowcę. Dlatego należy znaleźć sposób na zaabsorbowanie swoich pociech innym zajęciem, jak np. oglądaniem filmu. Aby dopiąć celu, najlepiej będzie kupić zagłówek z DVD. Urządzenie to jest bardzo łatwe w montażu i dopasowane do praktycznie każdego modelu auta. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciutko rozwiązać nasz problem z głośnymi pasażerami. Sprzęt ten występuje, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, w dwóch rozmiarach ekranu (7 cali oraz 9 cali). Najwyższej jakości laser Sony z systemem antishock gwarantuje, iż podczas jazdy po drogach gorszej jakości będziemy mogli cieszyć się obrazem bez żadnych zakłóceń. Na ekranie wbudowanym w  zagłówek możemy wyświetlać rozmaite formaty, począwszy od CD i DVD, a na MP3, MP4, MP5 oraz JPEG kończąc. Co więcej,  głośniki stereo IR/FM zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku.

Co dwa zagłówki to nie jeden

Każdy zagłówek zawiera zestaw niezbędnych do podłączenia kabli. Ich ilość została zredukowana do niezbędnego minimum, aby uniknąć niepotrzebnej plątaniny. A co z sytuacją, gdy jedno dziecko włączyło ulubioną bajkę, ale drugie też by chciało ją oglądać? Dzięki kablowi AV uda się spiąć dwa zagłówki i wówczas każdy może oglądać ten sam film na własnym monitorze. Oczywiście istnieje możliwość podłączenia również słuchawek bezprzewodowych, dzięki czemu inni pasażerowie i kierowca będą mogli podróżować w ubogiej ciszy. Natomiast transmiter FM zapewnie odbiór dźwięku w głośnikach auta bez podłączania dodatkowych kabelków. Warto wspomnieć także o zestawie gier, który jest standardowym dodatkiem do każdego zagłówka z DVD. Tak wyposażonym można śmiało ruszać na podbój dróg i autostrad.

W DVD sukces tkwi

Jak się okazuje, przepis na udaną i spokojną podróż jest bardzo dobry. Wystarczy nabyć jeden lub najlepiej dwa zagłówki z DVD, podłączyć je, włączyć film i… reszta robi się w zasadzie sama. Taki sprzęt to najdogodniejsze rozwiązanie dla tzw. rodzin 2+, ale również osób podróżujących na wakacje z grupą przyjaciół. Najprostsze sposoby są zazwyczaj najlepsze i warto o tym pamiętać.

Nawigacja dla Hondy – technologiczny wiatr od wschodu


W naszych blogowych „podróżach” byliśmy już na kilku kontynentach, przy okazji omawiając rozmaite nowinki dla różnego rodzaju marek aut. Dziś ponownie zawitamy do Azji, tym razem aby przyjrzeć się Hondzie i dedykowanej nawigacji dla jednego z modeli tego koncernu.

Honda Jamesa Bonda

Jak już przekonaliśmy się przy okazji Toyoty, podobnie w przypadku firmy Honda jej nazwa bierze się od nazwiska założyciela, czyli Soichiro Hondy. Przyszły multimilioner w młodości pomagał tacie naprawiać rowery. Gdy podrósł, wymyślił i opatentował metalowe szprychy, z czasem założył własną fabrykę rowerów z silnikiem. I w ten sposób dorobił się fortuny, stając się największym producentem motorowerów na świecie. Z czasem firma zaczęła produkować motocykle, samochody, samoloty a nawet roboty. Pojazdami Hondy w swoich filmowych przygodach poruszał się również James Bond, a były to konkretnie motocykle i quady. Obecnie Honda to także największy na świecie producent silników, a dorobek firmy z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją jest iście imponujący. Dziś zajmiemy się nawigacją dedykowaną dla Hondy CR-V.

Kompaktowość, rekreacja, a do tego nawigacja

Honda CR-V swą nazwę bierze od angielskiego skrótu oznaczającego „kompaktowy, rekreacyjny pojazd” i z takim właśnie zamysłem została zaprojektowana. Pierwsza wersja tego modelu pojawiła się w sprzedaży w połowie lat 90 ubiegłego stulecia i od razu spotkała się z ciepłym przyjęciem. SUV na bazie słynnego Civica przypadł do gustu wielu kierowcom, także tym europejskim. Idealnym dopełnieniem dla tego pojazdu jest nawigacja dedykowana. Wyposażona w system Android 9.0, pamięć operacyjną 4 GB oraz 64-bitowy procesor firmy Intel, nawigacja spełnia wszystkie potrzebne wymagania właścicieli aut. Całość uzupełnia dysk twardy o pojemności 32 GB, na którym możemy przechowywać ulubione filmy, muzykę lub inne potrzebne nam pliki. Ekran o rozdzielczości 1024×600 oraz wysokiej klasy tuner jedynie poprawią nasz odbiór wrażeń wizualnych oraz dźwiękowych. Nawigacja posiada polskie menu, a zatem każdy bez najmniejszych problemów będzie w stanie ją obsłużyć. Gwarancja na 30 miesięcy da nam z kolei komfort spokojnego użytkowania sprzętu przez co najmniej dwa i pół roku. Żyć, nie umierać.

Komfortowe podróże z rodziną

Honda CR-V to auto przeznaczone dla rodziny i wspólnych wypraw w szerszym gronie. Dzięki nawigacji dedykowanej uda się nie tylko sprawnie oraz możliwie prędko dojechać na miejsce. Rozwiązania dostępne w ramach urządzenia zapewniają wysokiej jakości rozrywkę przez całą podróż, dzięki czemu wszyscy dobrze się bawią, a czas mija nadspodziewanie prędko. Podróże z nawigacją dedykowaną należeć będą do najprzyjemniejszych w Twoim życiu, przekonaj się sam.

Soft Close – drzwi cicho domknięte


Zewsząd otaczający nas hałas sprawia, że ludzie są coraz bardziej wrażliwi i drażliwi na punkcie głośnych dźwięków. Współczesność wiąże się z różnego rodzaju odgłosami, które niekoniecznie przypadają człowiekowi do gustu. Podobnie rzecz ma się w przypadku wysiadania z samochodu i trzaskania drzwiami. Wielu kierowcom głośne zamknięcie drzwi auta przez pasażera podnosi ciśnienie. Na szczęście istnieją już rozwiązania, które zapobiegają tego rodzaju sytuacjom.

Hałas nasz powszedni

Już przeprowadzone 10 lat temu badania wykazały, że ponad 2/3 Polaków cierpi z powodu uciążliwego hałasu. Otacza nas on niemal wszędzie, na ulicy, w pracy, w sklepach a czasami również (np. z powodu ciągłych remontów u sąsiadów) w domu. I chociaż jego natężenie oraz częstotliwość są zróżnicowane, niemal każdy ankietowany wskazuje, iż hałas co najmniej pogarsza jego samopoczucie. Natomiast 1/3 ankietowanych z hałasem wiązała swoje problemy zdrowotne, najczęściej wskazując na różnego rodzaju nerwice. Hałas jest dla nas niekorzystny i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlatego też musimy się – w miarę możliwości – starać go unikać oraz ograniczać. Wiedzą o tym również przedstawiciele branży samochodowej, a owocem ich działań jestsystem soft close, który zapewnia ciche domykanie drzwi auta.

Trzask-prask i po kłopocie

System cichego domykania drzwi jeszcze jakiś czas temu kojarzył się niemal wyłącznie z limuzynami lub autami z najwyższej półki. Obecnie, dzięki urządzeniu typu soft close, jest dużo łatwiej dostępny. Ogromnym atutem tego sprzętu jest możliwość jego montażu w panelu drzwi. Dzięki powyższej właściwości mamy wrażenie, że jest to rozwiązanie fabryczne, a sama instalacja nie pozostawia praktycznie żadnych śladów. Sprzęt zapewnia ciche otwieranie oraz zamykanie drzwi auta, a także zapewnia tzw. dociąg fabryczny. Dedykowanie urządzenia pod konkretny model auta sprawia, że można je zamontować praktycznie w każdym pojeździe. Prostota, szeroka dostępność oraz skuteczność działania to najważniejsze atuty systemu cichego domykania auta.

Cicha podróż to lepsza podróż

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą, a pasażerowie nie muszą nadmiernie uważać z jakąś siłą zamykają drzwi samochodu. Mniej trzasków to także mniej wrzasków lub niezbyt przyjemnych wymian słownych, a to wpływa na znaczne polepszenie atmosfery podróży. A jeśli jazda samochodem sprawia nam przyjemność, to lepiej ażeby tak właśnie pozostało. Wystarczy zakupić system cichego domykania auta i… po krzyku.

Toyota – nawigacja dokładna co do joty


Toyota to jedna z najpopularniejszych marek samochodowych na świecie. Swój status firma osiągnęła poprzez długoletnią tradycję w konstruowaniu aut, nierzadko jako pierwsza wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Dla aut produkowanych przez tę firmę nieodzowna wydaje się dedykowana nawigacja. I właśnie o tym będzie nasz dzisiejszy wpis.

Z dalekiego wschodu na światowe salony

Koncern Toyota został założony w 1937 roku przez Sakichi Toyodę, a zatem zagadka dotycząca nazwy koncernu bardzo szybko zostaje wyjaśniona. Twórca firmy początkowo zajmował się rozwojem przemysłu tkackiego, a do zainwestowania w biznes samochodowy zainspirowały go rozliczne podróże po Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Niewielu wie, że o ponad ćwierć wieku starsza jest marka Daihatsu, jednakże z czasem została przejęta przez bardziej prestiżowego konkurenta. „Dziecko” pana Toyody obecnie jest nie tylko największym producentem samochodów w Azji, ale również największym na świecie, a jakąkolwiek rywalizację jest w stanie podjąć tylko Volkswagen. Toyota produkuje wiele różnorodnych pojazdów, natomiast my skupimy się na nawigacji dedykowanej dla modelu Auris.

Nawigacja złotem skąpana

Toyoty Auris swą nazwę zawdzięcza łacińskiej nazwie złota, czyli „aurum”. Jeśli dobrze jej się przyjrzeć, to model ten jest tak naprawdę wersją hatchback niemal legendarnej już Corolli. Nawigacja dedykowana dla Aurisa wyposażona jest w procesor Intel 8×1.87 GHz, pamięć operacyjną 4 GB, dysk twardy 32 GB oraz system android 9.0. Urządzenie nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji w instalacje auta, a w dodatku w pełni współpracuje z fabrycznym wzmacniaczem. Kierowca nie będzie miał najmniejszych problemów z wyświetlaniem informacji z komputera. Urządzenie posiada polskie menu oraz instrukcję obsługi w naszym rodzimym języku. Matryca w rozdzielczości 1024×600 zapewnia obraz w jakości HD, natomiast tuner Philipsa krystalicznie czysty dźwięk. Dodatkowo producent oferuje aż 30 miesięcy gwarancji, czego chcieć więcej.

Jakość nie tylko dla Japończyków

Kierowcy  użytkujący dedykowany system nawigacyjny mają pełną gwarancję najwyższej jakości sprzętu. Fabryczne wyposażenie Toyoty to kunszt, wygoda oraz wysokiej klasy parametry. Wzbogacenie tych atutów o nawigację dedykowaną sprawia, że auto ociera się niemal o doskonałość. Pamiętaj, Ty też zasługujesz na to, co najlepsze.

Otwieranie klapy bez klapek na oczach


Branża motoryzacyjna od lat dąży do coraz większej automatyzacji. Dawniej skupiano się na usprawnieniu montażu aut, potem zaczęto wprowadzać coraz to nowsze udogodnienia w samych pojazdach. Po elektrycznie opuszczanych szybkach pojawiły się sterowane przyciskiem lusterka oraz fotele. Następnie pomyślano o zautomatyzowaniu otwierania i zamykania klapy bagażnika, aby jeszcze bardziej ułatwić życie kierowcom.

Bagaż doświadczeń i nie tylko

W samochodowej prehistorii bagażnik był przydatnym, choć niezbyt intensywnie wykorzystywanym miejscem samochodu. Początkowo rolę tę pełnił zwykły kufer, który mocowano w tylnej części auta. Z czasem to prowizoryczne rozwiązanie zastąpiono wydzieloną na etapie projektowania auta przestrzenią przeznaczoną na znane nam współcześnie bagażniki. Najpierw przechowywano tam koło zapasowe, narzędzia i części zamienne. Wkrótce ludzie coraz częściej wykorzystywali bagażnik do przewożenia towarów oraz zakupów. Dziś jest to podstawowa funkcjonalność tej części samochodu, a rola “kufra” znacząco wzrosła. Toteż jego otwieranie i zamykanie należało usprawnić, a idealnym rozwiązaniem został inteligentny system otwierania i zamykania klapy bagażnika.

Klikam, otwieram, wkładam, zamykam

System automatycznego otwierania klapy opiera się w największym stopniu na przyciskach, które umieszczone są w trzech miejscach. Pierwszy z nich znajduje się w kluczyku, drugi w kierownicy, a trzeci w samej klapie. W ten sposób mamy możliwość otworzenia bagażnika na kilka sposobów, a w dodatku – prócz kierowcy – możliwość tę ma również pasażer. Aby uniknąć głośnych i niepotrzebnych trzasków przy zamykaniu, system wyposażono w funkcję cichego domykania. Z kolei funkcja unikania przeszkód uniemożliwia uderzenie klapy w jakiś obiekt podczas otwierania klapy. Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość instalacji czujnika ruchu, dzięki któremu klapę można otwierać także nogą. Co ważne, montaż systemu otwierania i zamykania klapy nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji w instalacje auta.

Klapa zapadła, czas na zakupy

Dzięki rozlicznym funkcjonalnością inteligentnego systemu otwierania i zamykania klapy, klient ma pełną świadomość udanego zakupy. Urządzenie sprawdza się w wielu sytuacjach, ułatwiając kierowcy załadunek i rozładunek wszelkich przedmiotów. Pakowanie rzeczy do bagażnika z innowacyjnym systemem sterowania klapą staje się dziecinnie łatwe. Innym kierowcom zdążą opaść szczęki nim klapa samochodu podniesie się do góry.

Nawigacja w Audi Q5


Audi, choć może nie tak popularne jak BMW, ma w naszym kraju coraz większą rzeszę fanów. Modele tej firmy uchodzą za wysokiej klasy samochody rodzinne, lecz fani aut sportowych również z całą pewnością nie mogą narzekać. Dziś jednak skupimy się na nawigacji dla tych „mniej wyścigowych” pojazdów koncernu z siedzibą w bawarskim Ingolstadt, a mianowicie dla Audi Q5.

Audi, czyli posłuch w motoryzacji

Niewiele osób wie, że ten słynny niemiecki koncern samochodowy – z klasycznym logo w postaci czterech przecinających się kół – założył człowiek… wyrzucony z własnej firmy. Taki los spotkał Augusta Horcha, a ten postanowił rozkręcić nowy biznes, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa oznaczającego „słuchać” i zarazem było nawiązaniem także do niemieckiego tłumaczenia nazwiska biznesmena.  Wszystko to działo się na początku XX wieku, ale marka Audi przetrwała ponad 100 lat, a dziś ma się dobrze jak nigdy wcześniej. Omawiany dziś model Q5 to typowe auto dla rodziny 2+2. Takim SUV-em udamy się na zakupy, na weekendowy wypad oraz na dłuższe wakacje. A gdzie podróże, tam potrzebna nawigacja. I w tym przypadku mamy odpowiednie rozwiązanie dla właścicieli Audi sunących po polskich drogach.

Z dedykacją dla Q5

Proponowana przez nas nawigacja dedykowana V&S oparta jest o bardzo popularny system Android w wersji 9.0-10.0 w polskiej wersji językowej. Najważniejszym elementem nawigacji jest procesor 8×1.5 GHz oraz pamięć operacyjna 4 GB wyprodukowane przez Samsunga.  Uzupełnieniem hardware’u jest wbudowany dysk twardy o pojemności 32 GB. Z pozostałych istotnych parametrów warto wspomnieć o pojemnościowym ekranie HD (z powłoką Anti-Glare), jak również wbudowanym slocie na kartę SIM. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy zmagazynować bardzo dużą objętość danych, w tym oczywiście filmów. Obraz najwyższej jakości sprawia, że pasażerowie niemalże pochłaniają wzrokiem wszelkie wyświetlane na ekranie programy, seriale lub produkcje filmowe. Istnieje również możliwość podpięcia dedykowanego modułu radia cyfrowego DAB+, by usłyszeć niemalże krystalicznie czysty dźwięk. Niezwykle użytecznym dodatkiem jest wbudowany moduł GPS oraz Glonas.

Fachowo, światowo i radośnie

Tak wyposażony właściciel Audi Q5 może nawigować i wraz z rodziną lub przyjaciółmi cieszyć się rozmaitymi multimediami. Zarówno fonia jak i wizja w tym przypadku spełniają najwyższe światowe standardy. Z dedykowaną nawigacją każda podróż mija szybciej, przyjemniej i pozostawia przyjemne, nierzadko długotrwałe wspomnienia radosnych chwil.

Kamera cofania – trzecie oko kierowcy


Odkąd liczba samochodów zaczęła przyrastać w Polsce niemal w postępie geometrycznym, użytkownikom aut coraz trudniej wykonywać manewry autem. Umiejętności zdobyte podczas kursu na prawo jazdy zazwyczaj okazują się niewystarczające,  a sytuacja w ostatnich latach raczej nie uległa poprawie. Użytkownicy pojazdów potrzebują zatem skutecznej pomocy, zwłaszcza w przypadku jazdy do tyłu. Wybawieniem okazuje się kamera cofania.

Cofaj i nie patrz w tył

 „Matka siedzi z tyłu, tak powiedział” – klasyczny cytat ze sceny kontroli drogowej w filmie „Miś” Stanisława Barei bawi do dziś. Jednakże jazda do tyłu autem wielu kierowcom kojarzy się raczej z dramatem niż komedią. Dzieje się tak zupełnie niepotrzebnie. Jak zatem uniknąć stresu i – w najgorszym wariancie – niepotrzebnego uszkodzenia auta? Najlepiej zakupić kamerę cofania. Urządzenie to sprawia, że kierowca ma pełen przegląd pola widzenia za pojazdem. W ten sposób może wykonywać manewry w ogóle nie oglądając się za siebie i najczęściej bez potrzeby patrzenia boczne lusterka. Dzięki kątowi widzenia rzędu 170 stopniu, poruszanie się nawet po wąskiej przestrzeni staje się o wiele prostsze, a kierujący autem nie musi się zbytnio trudzić.

Łatwe manewrowanie

Dzięki kamerze cofania wszelkie manewry parkingowe stają się niemal dziecięcą igraszką. Urządzenie działa w telewizyjnym systemie PAL (czy ktoś jeszcze pamięta SECAM?) z wykorzystaniem sensora CMOS i w rozdzielczości 682×504. Sprzęt cechuje bardzo wysoka wodoodporność (norma IP-67/IP-68), lecz rekomendowane jest unikanie myjni automatycznych w przypadku możliwości kontaktu szczotki z soczewką kamery. Podobnie nie zaleca się kierowania strumienia wody bezpośrednio w stronę urządzenia – zwłaszcza w przypadku myjek ciśnieniowy. Opisywany dziś dodatek do auta ma także szeroki zakres temperatur, w których urządzenie działa bez zarzutów. Możemy być zatem spokojni, gdyż kamera cofania z pewnością to wytrzyma nawet 20 stopni mrozu. Nie mniejszym atutem jest bardzo przystępna cena urządzenia. 

Tyłem naprzód!

Z kamerą cofania jazda tyłem wyda Ci się niemalże jazdą do przodu. Oczywiście wszystko z zachowaniem zdrowego rozsądku. Jak wiemy, również – a nawet zwłaszcza – poruszając się wprzód możemy mieć bardzo poważny wypadek, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju urządzenia ułatwiające poruszanie się samochodem są z pewnością dużym wsparciem, lecz odpowiedzialność zawsze spoczywa na barkach kierowcy. A zatem, czy do przodu, czy do tyłu, poruszajmy się zawsze z głową.

Ford Mondeo – z nawigacją mu po drodze


Profesjonalne urządzenia nawigacyjne wkraczają z rozmachem do samochodowych wnętrz. Już niemal dla każdego modelu auta wyprodukowanego w ostatnich latach można dobrać nawigację dedykowaną. A te posiadają całe mnóstwo opcji i rozwiązań, jak również rozmaitych aplikacji. Dziś słów kilka o tego rodzaju nawigacji przeznaczonej dla Forda Mondeo.

Mondeo, czyli świat w zasięgu kierownicy

Fordy Mondeo z powodzeniem produkowane są od 1992 roku aż po dziś. W dwa lata po zjechaniu pierwszego egzemplarza z taśmy produkcyjnej model ten zdobył tytuł „Samochód roku” (ang. Car of the year). Ciekawostką jest fakt, że słowo „Mondeo” zaczerpnięto od łacińskiego słowa „mundus”, które na język polski możemy przetłumaczyć jako „świat”. I założenie projektantów było właśnie takie, aby autem tym można było podróżować swobodnie po całym świecie. A do tego rodzaju eskapada potrzebna jest nawigacja. Dla czwartej generacji tych aut idealnym rozwiązaniem będzie nawigacja dedykowana V&S. Na najważniejsze parametry urządzenia składają się system Android w wersji polskojęzycznej, procesor 8×1.5 GHz oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego posiada 32 GB dysku twardego, tuner FM a także ekran HD Sharp. Przy powyższych parametrach użytkownik auta może czuć się co najmniej usatysfakcjonowany.

Nawigując ku zachodzącemu słońcu

Parametry to nie wszystko. Kierowca może liczyć również na dożywotnie oprogramowanie gratis, a to istotny bonus. Rozwiązania w dedykowanej nawigacji dla Forda Mondeo są bardzo praktyczne. Sterowanie może w pełni odbywać się z pozycji radia lub przy użyciu panelu w kierownicy. Montaż nie wymaga jakiejkolwiek interwencji w fabryczne instalacje auta. Szybki procesor, będący sercem urządzenia, pobiera niezwykle mało mocy. Oprócz możliwości słuchania muzyki z radia – o najwyższej jakości cyfrowego dźwięku – podróżujący autem mają także opcję oglądania filmów, seriali lub teledysków, a to wszystko w jakości HD. Oprócz tego, kierowca w łatwy i szybki sposób zainstaluje wszelkie potrzebne mu aplikacje. Tak wyposażony, niczym w hollywoodzkim hicie, może jechać ku zachodzącemu słońcu lub dowolne miejsce na ziemi. Wszak Ford Mondeo został właśnie po to stworzony.

Monitory podsufitowe na długą drogę


Monitory podsufitowe na długą drogę

Podróż autem, zwłaszcza bardzo daleka i wielogodzinna, potrafi znudzić nawet największego entuzjastę wypraw samochodowych. Bez względu na to czy jedziemy z rodziną, znajomymi, czy może jest to podróż służbowa/zawodowa, taki stan rzeczy jest niepożądany. Dziś podpowiemy w jaki sposób poprawić atmosferę w pojeździe i zająć pasażerów czymś ciekawym trakcie jazdy. A to wszystko za sprawą monitora podsufitowego.

Cienki monitor, gruba rozrywka

Monitory podsufitowe są coraz częściej stosowane w pojazdach samochodowych. Furorę robią zwłaszcza w autokarach, mniejszych busach oraz van’ach, lecz ich stosowanie w typowych osobówkach również staje się popularne. I nie ma się co dziwić. Monitory takie projektuje się z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Dodatkowo, wyposażane są we wszelkie najnowsze kodeki oraz dysponują zaawansowaną matrycą, której podzespoły cechuje najwyższa jakość. Monitory podsufitowe dostępne w naszej ofercie są niezwykle cienkie i mają zaledwie 37 mm grubości. To niewiele więcej niż grubość kciuka u nasady dorosłego mężczyzny. Montaż urządzenia jest bardzo prosty. Następnie możemy się już tylko cieszyć oglądaniem filmów, programów rozrywkowych lub teledysków. Dzięki możliwości odtwarzania plików z kart SD i urządzeń przenośnych, sami możemy zdecydować co będziemy oglądać w trakcie podróży.

A na dodatek słuchawki bezprzewodowe

Jeśli chcesz obejrzeć film w spokoju lub posłuchać muzyki nie przeszkadzając towarzyszą podróży, idealnym dodatkiem do monitora będą słuchawki bezprzewodowe. Proponowany przez nas zestaw słuchawkowy jest dwukanałowy, zasilany dwoma bateriami typu AAA. Użytkownik ma również możliwość regulacji głośności, co może okazać się zbawienne jeśli chodzi o ochronę słuchu. Do wyboru są również dwa kolory nauszników: niebieski oraz różowy, a zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Słuchawki są składane, więc nie zajmują zbyt wiele miejsca i perfekcyjnie nadają się do auta. Mając na głowie samochodowe słuchawki bezprzewodowe, pasażerowie mogą oddać się pasjonującej rozrywce i zapomnieć, że czeka ich jeszcze wielogodzinna jazda autem.

By podróż mijała szybciej

Monitory podsufitowe oraz słuchawki bezprzewodowe zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu podróżowania autem. Szczególnie uporczywe są bardzo dalekie trasy, a wtedy tego rodzaju sprzęt okazuje się nieodzownym narzędziem rozrywki oraz wytchnienia. Przystępna cena to tylko dodatkowy argument przechylający szalę na korzyść omawianego sprzętu. A zatem, monitory odpalone, słuchawki założone i przenosimy się do kolorowej krainy multimedialnych emocji!

Czujnik ruchu oraz przycisk – i bagażnik masz otwarty


W naszych tekstach już parokrotnie pisaliśmy o inteligentnym systemie otwierania klapy bagażnika. Niedawno opisywaliśmy zalety tego rozwiązania w związku z załadunkiem do auta towaru, bagaży, narzędzi lub innego sprzętu. Wówczas skupiliśmy się na otwieraniu klapy poprzez pilota. Natomiast dziś będzie o czujniku ruchu oraz guziku jako innych sposobach na otworzenie bagażnika naszego pojazdu.

Gdzie ręka nie może, tam noga pomoże

Czujnik ruchu jako element inteligentnego systemu otwierania klapy bagażnika to wymarzone rozwiązanie dla klientów marketów. Dzierżąc w rękach ciężkie zakupy nie mamy możliwości otworzyć bagażnika bez kładzenia siatek na ziemię. Jednak czujnik ruchu umieszczony w dolnej, tylnej części auta daję nam możliwość podniesienia klapy nie wypuszczając niczego z rąk. To rozwiązanie jest znakomite dla osób, które przenoszą do samochodu rzeczy bardzo kruche lub cenne, których najlepiej nie kłaść na ziemi nawet na moment. Czujnik ruchu i tutaj sprawdza się wybornie. To w gruncie rzeczy dość proste urządzenie stanowi wybawienie w wielu codziennych sytuacjach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych.

Niby guzik, a jednak coś

Inteligentny system otwierania klapy bagażnika zapewnia kilka ciekawych możliwości. Oprócz opcji sterowania klapą za pomocą kluczyka oraz czujnikiem ruchu, można ją również otworzyć poprzez przycisk przy kierownicy lub guzik montowany w samej klapie. I tak, mąż widząc żonę wracającą z butiku lub innego sklepu, jednym sprawnym ruchem otwiera dla niej klapę bagażnika. Zakupy lądują błyskawicznie w środku, a zadowolona rodzina wyrusza w dalszą trasę. Funkcjonalność, oszczędność czasu i kompleksowość rozwiązań to najważniejsze zalety inteligentnego systemu otwierania klapy bagażnika. A jeśli dodać do tego funkcję unikania przeszkód oraz alarm dźwiękowy, dostajemy kompletny mechanizm ułatwiający życie każdemu kierowcy.

Inteligentny system sprawdza się w każdej sytuacji

Inteligentny system otwierania klapy, dzięki kilku wariantom użytkowania, sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji. Nie raz, nie dwa kierowcy wypowiadają pod nosem nieparlamentarne słowa, kiedy nie mogą łatwo otworzyć bagażnika auta. Oszczędź sobie nerwów i zainwestuj w idealne rozwiązanie dla takich sytuacji. Otwórz się na nowe możliwości i pozwól by klapą Twojego auta zajął się inteligentny system.

Profesjonalna nawigacja w Oplu


Opel to jedna z najpopularniejszych marek samochodów na polskich drogach. Jeszcze w latach 80 posiadanie jakiegokolwiek modelu tego auta było jeszcze w sferze dość odległych marzeń milionów Polaków. Lata 90 to już intensywne wypełnianie rynku, szczególnie przez kultowe do dziś: Astrę oraz Corsę. Pojazdy produkowane przez Opla wciąż cieszą się uznaniem polskich kierowców, oczywiście w coraz to nowszych odsłonach. A my dzisiaj przyjrzymy się nawigacji  dedykowanej na przykładzie dwóch Opli: Astry oraz Antary.

Astronomiczne możliwości w przyziemnej cena

Dedykowana nawigacja V&S dla Opla Astry oparta jest o system Android, posiada pamięć operacyjną 2GB oraz dysk twardy o pojemności 32 GB. Co więcej, montaż nawigacji nie wymaga żadnej ingerencji w fabryczną instalację auta, a w dodatku całkowicie współpracuje z komputerem pokładowym auta. Mamy także możliwość sterowania częścią funkcji z poziomu kierownicy, co jest niezwykle przydatne w trakcie jazdy. Obraz wyświetlany na matrycy IPS Sharp 1024×600 24 bit jest świetnej jakości i posiada bardzo wyrazistą kolorystykę. W parze z obrazem oczywiście idzie dźwięk najwyższej jakości, który generuje się poprzez cyfrowy procesor. Wisienką na torcie jest możliwość odtwarzania DVD. Oczywiście sama nawigacja działa znakomicie i doprowadza nawet najbardziej zagubionego kierowcę do celu. W przeciwieństwie do możliwości, cena jest dosyć przyziemna, biorąc również pod uwagę, że jest to wydatek na co  najmniej kilka lat.

Nawigujesz i suniesz SUV-em po wszystkich drogach

Ople Antara oraz Mokka to dwa najpopularniejsze SUV-y niemieckiej firmy. Z założenia tego rodzaju modele są hybrydami typowej osobówki oraz samochodu terenowego i bardzo często służą jako auta rodzinne. W związku z tym dedykowane rozwiązanie nawigacyjne w takim pojeździe przydaje się bardzo często. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez V&S, kierowca wraz ze swoimi pasażerami dotrze bezpiecznie na miejsce, przy okazji spędzając czas podróży w bardzo miłej atmosferze. Dzieci mogą obejrzeć ukochaną bajkę, nastolatkowie (lub rodzice) posłuchać ulubionej muzyki, a to wszystko w jakości HD obrazu oraz cyfrowej dźwięku. Dzięki zestawowi głośnomówiącemu, pilną rozmowę biznesową da się przeprowadzić w aucie. Po zamontowaniu dedykowanej nawigacji nasz SUV dosłownie będzie sunął do celu, a nam uśmiech nie zejdzie z twarzy.

Das Auto oraz die Navigation

W popularnej reklamie Opel reklamuje swoje produkty prostym, lecz chwytliwym hasłem „das Auto”. I każdy wie o co chodzi, samochód musi zawsze i pod każdym względem po prostu spełniać swoją rolę. W przypadku nawigacji dedykowanej dla modeli tego właśnie producenta łatwo zastosować pewną analogię reklamową, a mianowicie „V&S – die Navigation”. I wszystko jasne.

Inteligentny system otwierania klapy bagażnika


Samochód coraz częściej służy nam do jeżdżenia po zakupy oraz przewożenia rozmaitych przedmiotów. Autem wozimy zarówno torby podróżne oraz sprzęt wykorzystywany w pracy zawodowej, niejednokrotnie sporych gabarytów. Co za tym idzie, wszelkiej maści rzeczy czy też urządzenia musimy schować w bagażniku. Otwieranie klapy w powyższych sytuacjach nie należy do komfortowych czynności. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się inteligentny system otwierania klapy samochodowej.

Jedno kliknięcie i klapa w górze

System otwierania klapy bagażnika daje kierowcy możliwość błyskawicznego otworzenia klapy w razie potrzeby. Najprostszym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie przycisku w kluczyku samochodowym. System daje jednak możliwość otwierania klapy auta także poprzez guzik zainstalowany w samej klapie oraz przy kierownicy auta. Dzięki temu bagażnik da się otworzyć w najwygodniejszy w danej chwili sposób. Co więcej, dodatkową zaletą inteligentnego systemu otwierania klapy jest funkcja unikania przeszkód. Jednak to nie wszystko, gdyż urządzenie wyposażono w funkcję cichego domykania. A zatem, wystarczy jedno kliknięcie i klapa wędruje do góry. Gdy już zapakujemy lub wypakujemy potrzebne nam rzeczy, kolejnym kliknięciem zamykamy klapę – nic prostszego.

 

Otwierasz, zamykasz, jedziesz

Inteligentny system otwierania klapy bagażnika jawi się jako urządzenie niezwykle przydatne kierowcom. Przede wszystkim oszczędza czas, ale również niweluje dokuczliwy hałas przy zamykaniu klapy i poprawia bezpieczeństwo użytkowania tego elementu samochodu. A wbrew pozorom całkiem spora liczba samochodowych wypadków pozadrogowych wiąże się z otwieraniem lub zamykaniem klapy pojazdu. Montaż systemu otwierania klapy nie wymaga jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji w instalację auta, co jest koronnym argumentem, aby sprawić sobie takie urządzenie. Wówczas pozostaje nam jedynie bezpiecznie i sprawnie załadować do bagażnika wszystkie niezbędne pakunki, a następnie wyruszyć w drogę.

 

Nawigacja Business Line


Business Line wkracza do gry

Samochody dostępne w salonach można nabyć w kilku wersjach: podstawowej oraz w wariantach rozszerzonych. Podobnie rzecz ma się z rozmaitym wyposażeniem przeznaczonym dla aut. Dziś skupimy się na nawigacji samochodowej w wersji Business Line. Zaprezentujemy rozwiązania nawigacyjne na przykładzie Mercedesa Vito oraz Volvo XC60. Tym razem nie poprzestaniemy na samych opisach, lecz do każdego z wyżej wymienionych modeli dołączamy osobny film, dzięki któremu będą mogli Państwo zapoznać się z produktem oraz zrozumieć jego bogatą funkcjonalność. A zatem, zaczynajmy!

3 razy V – Vito , Volvo, V&S

Mercedes to auto jednoznacznie kojarzące się z biznesem, stąd jego użytkownicy potrzebują profesjonalnego rozwiązania nawigacyjnego. Takie właśnie rozwiązanie zawarto w produktach V&S. Urządzenie wyposażono w system operacyjny Android, a jego wyświetlacz jest bardzo intuicyjny i niezwykle łatwy w obsłudze. Dzięki temu bezproblemowo możemy znaleźć potrzebną  w danym momencie funkcję i prostym kliknięciem palca ją uruchomić. Czy będzie to radio, telefon, czy też klasyczna nawigacja, użytkownik w każdym z tych przypadków poradzi sobie w mgnieniu oka. Wielofunkcyjna nawigacja V&S Business Line dysponuje najwyższą jakością cyfrowego dźwięku, a to sprawia, że słuchana muzyka niemal porywa do tańca. Oczywiście w takiej chwili musimy pamiętać, że nadal jesteśmy w samochodzie i powstrzymać wodzę dyskotekowej fantazji.

Nie inaczej sytuacja ma się w przypadku nawigacji dla Volvo XC60. Wyposażona w system Android, dysponująca pamięcią 4GB RAM oraz dysk twardy o pojemności 64 GB daje bardzo duże możliwości. Ekran HD wyświetla obraz najlepszej jakości, a Ty możesz oglądać ulubiony film, surfować w Internecie lub oddawać się innym interaktywnym rozrywkom. Oczywiście w przypadku nawigacji Volvo jakość dźwięku idzie w parze z obrazem, a zatem i dla uszu zdecydowanie coś się tutaj znajdzie. I cóż, że ze Szwecji? Właściwie to nic, ponieważ dojechać na miejsce i tak trzeba. Najlepiej z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia nawigującego.

Biznes klasa nawigacji

Nawigacja serii Business Line to prawdziwy klejnot w koronie każdego pojazdu. Nowoczesność oraz wysoka jakość komponentów składających się na urządzenie nawigacyjne powodują, że jazda samochodem staje się wyjątkowym oraz niezwykle przyjemnych doświadczeniem. Kierowca może prowadzić auto mając do dyspozycji multifunkcjonalny i zarazem łatwy w obsłudze sprzęt elektroniczny z najwyższej półki. A wtedy niemalże „płynie” do celu swojej podróży. I o to właśnie chodzi.

Kamera cofania – i masz wszystko w tyle


Kurs na prawo jazdy obejmuje 30 godzin praktyki w postaci jazdy w terenie oraz na placu manewrowym. Jest to bardzo niewiele, o czym niejeden kursant przekonał się podczas egzaminu. I chociaż dodatkowe godziny zawsze można wykupić, część kierowców już nawet po w wyrobieniu uprawnień ma nadal problemy z cofaniem. Jest jednak prosty sposób, żeby ten manewr znacznie sobie ułatwić. Mowa tu o kamerze cofania.

Lustereczko powiedz przecie…

Podczas kursów na prawo jazdy instruktorzy zazwyczaj uczą cofania bazując na bocznych lusterkach i obserwowaniu ustawienia pachołków. O ile tego rodzaju „triki” są skuteczne na egzaminie, to już w warunkach miejskiej jazdy niezbyt się sprawdzają. Również próby wykonania manewru cofania z wykorzystaniem tylnej szyby nie dają jakiejkolwiek gwarancji uniknięcia kłopotów. Zderzenie z rzeczywistością bywa bardzo dosłowne i wówczas właściciela samochodu czeka wizyta u blacharza oraz lakiernika. Tak właśnie kończy się parkowanie tyłem dla wielu początkujących kierowców, którzy nie wyposażyli swojego auta w kamerę cofania.

Pełne pole widzenia

Z kamerą cofania użytkownik samochodu ma pełne pole widzenia tego, co kryje się za jego pojazdem. Dzieje się tak dzięki szerokokątnej soczewce kołowej, będącej głównym atutem omawianego urządzenia. Z taką perspektywą cofanie staje się dużo prostszą czynnością.  Jednak to nie koniec zalet kamery cofania. Jest ona niewielkich rozmiarów, przez co po zamontowaniu nie rzuca się w ogóle w oczy, a zarazem sprawnie wykonuje swoje zadania. Kamera cofania działa bez zarzutów również w nocy, co jest idealnym dopełnieniem jej funkcjonalności. Kierowca ma pełną świadomość, że może liczyć na wsparcie urządzenia o każdej porze doby.

Cofanie na zawołanie

Stosując kamerę cofania nielubiana przez większość jazda tyłem staje się wręcz dziecięcą igraszką. Dysponując takim sprzętem możemy cofać wręcz na zawołanie. Co więcej, kamera nie należy do drogich urządzeń. A biorąc pod uwagę fakt, że możemy dzięki niej sporo zaoszczędzić na wizytach w warsztacie, warto w nią zainwestować. Zainstaluj kamerę cofania w swoim samochodzie, a potem bez żadnego stresu jeździć tyłem do woli.

Asystent zmiany pasa ruchu, czyli jazda pod kontrolą


Niekontrolowana i niezamierzona zmiana pasa ruchu to nie takie rzadkie zdarzenie drogowe, jakby się mogło wydawać. Kierowca może zjechać na inną część drogi w wyniku zamyślenia, zagadania przez pasażera, roztargnienia lub całkiem nieświadomie. A to już tylko krok do wypadku, nierzadko tragicznego w skutkach. Jak uniknąć tego rodzaju zagrożenia? Na przykład instalując asystenta zmiany pasa ruchu.

Urządzenie na miarę potrzeb

Prace nad stworzeniem systemu, który uniemożliwiłby zmienienie w sposób niekontrolowany pasa ruchu trwały już od końca XX wieku. Początkowo chciano pomóc przede wszystkim kierowcom ciężarówek. W wyniku wielogodzinnej podróży i narastającego zmęczenia zasypiali oni za kierownicą. A to prowadziło do kolizji drogowych, uszkodzenia samochodów oraz utraty pieniędzy przez przedsiębiorstwa transportowe. Zastosowanie asystenta pasa ruchu, który sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym informuje o zmianie pasa ruchu dało nadspodziewanie dobre efekty. Dlatego też z początkiem XXI wieku montaż asystenta pasa ruchu rozpoczęto na masową skalę również w autach osobowych. Potrzeba rynku została bardzo szybko zdiagnozowana i zaspokojona.

Spokojnie, to tylko asystent

Asystenta zmiany pasa ruchu montuje się w aucie najczęściej w lusterkach, w taki sposób aby nie wpływał negatywnie na wygląd auta. Wówczas system może w pełni poprawnie i skutecznie monitorować drogę, informując kierowcę o ewentualnych nieprawidłowościach w jego torze jazdy. Funkcjonalność urządzenia sprowadza się do dawania kierowcy sygnałów o zagrożeniu niekontrolowanej zmiany pasa ruchu. Niektóre modele potrafią również ingerować w zachowanie samochodu w takiej sytuacji, a czynią to poprzez delikatne odbicie kierownicy lub przyhamowanie samochodu. Oczywiście wszystkie te opcje zostały wcześniej bardzo skrupulatnie przetestowane w warunkach drogowych. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie mogą być w pełni spokojni o swój los.

Jazda pod lekkim nadzorem

Podróż samochodem z zamontowanym asystentem zmiany pasa ruchu to znaczący wzrost poczucia bezpieczeństwa u kierowcy. Jednak część użytkowników aut wciąż nie ma przekonania do tego, by jakaś sztuczna inteligencja miała nadzór nad ich poczynaniami. Tego rodzaju podejście jest błędne i nieco archaiczne. Nowinki techniczne mają na celu ułatwienie jazdy samochodem, a nie swego rodzaju inwigilację kierowcy oraz pasażerów. Każde urządzenie wpływające pozytywnie na bezpieczeństwo i komfort podróży jest przydatne i powinno przez użytkowników aut być akceptowane.

Komfortowa jazda wakacyjna


Lato roku 2020 już za półmetkiem. Wakacyjne wyjazdy i powroty dawniej kojarzyły się z niekończącą się dłużyzną i nudą podczas jazdy samochodem. Te czasy odeszły już w przeszłość, a obecnie liczba rozrywek w aucie podczas podróży niewiele ustępuje atrakcjom, jakie dostępne są w domowych pieleszach. Dziś prześledzimy kilka ciekawych propozycji na walkę ze znużeniem podczas pokonywania wakacyjnych tras.

 

DVD na kilka sposobów

„Jak wakacyjny wyjazd, to na pewno z dziećmi” – to hasło obowiązuje niemal wszystkich rodziców posiadających małe dzieci. Jednak czas podróży autem maluchom się dłuży, a rodzicom w takiej sytuacji uśmiech również ginie z twarzy. Nikt z nas nie lubi słuchać narzekań, nawet jeśli są one autorstwa ukochanej córeczki lub synka. Co z tym począć? Można zainstalować w samochodzie zagłówki z DVD. Taki zakup zapewnia dorosłym ciszę podczas wielogodzinnej podróży, gdyż dzieci zajęte będą oglądaniem ulubionych bajek, filmów lub seriali. A spokój podczas wakacyjnego wyjazdu to jest to, czego potrzebują ciężko pracujący na co dzień ludzie. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz wymieniać zagłówków, to żaden problem. Równie dobrze możesz zakupić sam monitor DVD, który da się zainstalować w fabrycznym zagłówku danego pojazdu.

Radio i telewizja w aucie

Kiedy zabrakło nowych filmów na DVD lub pasażerowie nie są zainteresowani Twoją filmoteką,  spróbuj zainwestować w samochodowy tuner DVBT.Dzięki niemu będziesz miał dostęp do bogatego pakietu kanałów telewizyjnych, z których na pewno będzie można wybrać ciekawy program do oglądania w trakcie jazdy autem. Każdy znajdzie coś dla siebie, również najmłodsi. Jeżeli jednak wrażenia wizualne nie przemówią do towarzyszy podróży, pozostaje włączyć radio. Oczywiście nie takie najzwyklejsze radio, lecz posiadające funkcje RDS i AF, z możliwością zapamiętania do 30 stacji. A po podłączeniu dedykowanego modułu DAB uzyskamy jeszcze lepszą, cyfrową jakość dźwięków z odbiornika radiowego.

Do celu w towarzystwie multimediów

Coś dla oka, coś dla ucha – w takich warunkach podróż mija dużo, dużo szybciej i z pewnością przyjemniej. Komfort podczas wyjazdu na wakacje oraz spokojny powrót są niezwykle istotne dla samopoczucia wszystkich ludzi. Do pracy chcemy wrócić wypoczęci, zrelaksowani i przede wszystkim odstresowani. Tym bardziej warto dobrze wyposażyć swoje auto, a zakupiony sprzęt będzie służył nam przez wiele sezonów i podczas wszystkich wyjazdów, nawet tych niezbyt dalekich. W drogę!

Nawiguj w stylu Tesli


O tym jak przydatna jest nawigacja dedykowana w samochodzie pisaliśmy już na naszym blogu parokrotnie. Wielofunkcyjne urządzenie nawigujące potrafi ułatwić życie i poprawić humor niejednemu kierowcy. Czy można zatem coś jeszcze dodać w temacie? A jednak można, gdyż istnieje na rynku nawigacja dedykowana Tesla Style, która wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń.

A skąd wzięła się Tesla?

Pisząc o nawigacji dedykowanej Tesla Style, nie sposób wspomnieć o Nikoli Tesli. Urodzony na Bałkanach wynalazca, karierę zrobił w USA. Choć na swoim koncie miał około 300 patentów, to zasłynął przede wszystkim jako konstruktor urządzeń zasilanych prądem przemiennym. Przez pewien czas pracował dla Thomasa Edisona, później obydwaj panowie byli rywalami. Dla wielu Tesla to geniusz, który wyprzedził epokę, a jego talent wykraczał nawet dalej niż zdolności Alberta Einsteina oraz wspomnianego Edisona. Jednakże Nikola nie miał smykałki do biznesu, przez co nie potrafił dobrze wykorzystać potencjału swych epokowych wynalazków. Pod koniec życia był już jedynie zadłużonym i w tamtym czasie nieco zapomnianym człowiekiem. Dopiero końcówka XX i początek XXI wieku pokazały jak wiele udało się wydobyć z prac tego naukowca. Ellon Musk na jego cześć nazwał firmę produkującą samochody elektryczne. I stąd także swą nazwę wzięła nawigacja „w stylu” Tesli. Tyle rysu historycznego, a co ma do zaoferowania samo urządzenie?

Duży może więcej

Podstawową cechą wyposażonej w system Android nawigacji Tesla Style jest duży ekran. W najmniejszych modelach tego urządzenia jest on nieco mniejszy niż 10 cali, ale w większości wypadków przekątna liczy więcej, dochodząc do kilkunastu cali w przypadku największych wariantów. Dotykowy ekran wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości i najwyższej jakości. Wszystko jest bardzo wyraźne i czytelne, a to bardzo duża zaleta zestawu nawigacyjnego Tesla Style. Istnieje możliwość wyświetlenia na ekranie obrazów z dwóch aplikacji jednocześnie. I takich właśnie rozwiązań oczekują współcześni kierowcy aut. Oczywiście, urządzenie to służy także jako najnowocześniejsze radio oraz odtwarzacz muzyki i filmów w jednym. Inną ciekawostką jest opcja udostępniania obrazu ze smartfona na ekranie nawigacji. Istnieje również możliwość podłączenia do nawigacji innych urządzeń jak chociażby tuner DVBT czy kamera cofania.

Tesla byłby dumny

Nawigacja dedykowana Tesla Style to odpowiedź na potrzeby rynku. Kierowcy pragną mieć w swoich pojazdach multimedialne urządzenie łączące w sobie funkcje użytkowe oraz rozrywkowe. A wszystko to w najwyższej jakości obrazu, dźwięku oraz podane na ekranie o oczekiwanej wielkości przekątnej. Nikola Tesla byłby dumny z takiego wynalazku, a Ty możesz zostać kolejnym zadowolonym użytkownikiem nawigacji Tesla Style

Drzwi samochodu cicho domknięte


ciche domykanie drzwi

„Tylko nie trzaskaj drzwiami!” – to zdanie usłyszał przynajmniej raz w życiu każdy z nas, gdy wysiadał z samochodu? I rzeczywiście, wiele osób – choć zapewne czyni to nieświadomie – potrafi zamknąć drzwi pojazdu z taką siłą, że bębenki osób pozostałych w aucie wystawione są na bardzo poważną próbę wytrzymałościową. I co z tym możemy zrobić? Jak zawsze, branża samochodowa nie pozostaje bierna w tego rodzaju kwestiach i odpowiednie rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki.

Spokojna wysiadka

Mechanizmy powodujące ciche domykanie drzwi są starsze niż samochody. Pierwszy tego rodzaju wynalazek został opatentowany już ponad 200 lat temu, a konkretnie stało się to w 1813 roku. Jak widać, ludzkość już dawno temu miłowała ciszę i spokój. Również w przypadku aut człowiek w końcu doszedł do wniosku, że trzaskanie drzwiami źle wpływa na jego samopoczucie. Ale to nie wszystko, nadmierna siła użyta do zamknięcia drzwi samochodu prowadzi do zużycia samych drzwi oraz ich części, jak chociażby klamki lub głośniki umiejscowione w drzwiach auta. Pojawiła się zatem nowa potrzeba i znaleziono optymalne rozwiązanie. Takim właśnie sposobem na ciszę i spokój podczas wsiadania oraz wysiadania z pojazdu jest system cichego domykania drzwi.

Bez trzasków, bez wrzasków

Jeszcze jakiś czas temu urządzenia służące do maksymalnego wyciszania hałasu przy zamykaniu drzwi samochodu przeznaczone były niemal wyłącznie dla luksusowych aut. Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła, a tego rodzaju rozwiązania są dostępne już w zasadzie dla każdego kierowcy. System domykania montuje się w samym panelu drzwi, przez co sprawia wrażenie całkowitej, niemal fabrycznej integracji z samochodem. Możliwie prosty mechanizm działania sprawia, że hałas wytwarzany przy zamykaniu drzwi pojazdu zmniejsza się nawet o kilkadziesiąt decybeli. A to znakomita wiadomość dla wrażliwych uszu kierowców oraz pasażerów.

Ciche domykanie na skołatane nerwy

Dzięki systemowi cichego domykania drzwi wsiadanie oraz wysiadanie z auta odbywa się spokojnie i płynnie. Wprowadza to kierowcę oraz pasażerów w dobre samopoczucie i zarazem wyklucza utarczki słowne w temacie trzaskania drzwiami. Miła atmosfera, harmonia, tego potrzebujemy nie tylko w domu, ale również w samochodzie. Dlatego właśnie wyposaż auto w system domykania drzwi i po… trzasku.

Proste działanie klapy bagażnika w zautomatyzowanym świecie aut


Klapa bagażnika dała się nie raz we znaki niemal każdemu kierowcy. Zwłaszcza, kiedy ma się zajęte obie ręce, a w nich siatki z ciężkimi zakupami na cały tydzień. Świat jednak idzie do przodu, a tego rodzaju sytuacja już nie zakończy się… klapą w wykonaniu bezradnego użytkownika pojazdu. Z pomocą przychodzi inteligentny system sterowania klapą bagażnika.

Klapa w górę i klapa w dół

Ludzkość na przełomie XX oraz XXI wieku stała się bardzo łasa na wszelkie nowinki techniczne oraz udogodnienia. Wszystkie one sprawiają, że żyje nam się o wiele prościej.  Ten trend rzecz jasna nie ominął motoryzacji. I tak, prócz rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo jazdy – jak chociażby system ABS – pojawiły się także mniej przełomowe, lecz na pewno interesujące gadżety. Do grupy ciekawych rozwiązań w branży automotive należy zaliczyć inteligentny system otwierania klapy bagażnika. Ułatwia on kierowcy operowanie klapą i daję mu pełną kontrolę nad bagażnikiem, który może zostać otwarty lub zamknięty praktycznie w dowolnym momencie. Rozwiązanie z pozoru proste, jednak jego zalety są dużo większe niż może się wydawać.

Łatwe otwieranie, ciche domykanie

System otwierania klapy V&S dedykowany jest pod konkretne modele i jednocześnie bardzo łatwy w montażu. Oczywiście każdy egzemplarz zawiera instrukcję, dzięki której instalacja systemu jest naprawdę prosta. Moduł centralny umieszcza się w klapie, a przyciski w miejscach do tego przeznaczonych, w zależności od modelu auta. I tak klapą można sterować za pomocą kluczyka, przycisków w samochodzie lub czujnika ruchu umieszczanego pod tylnym zderzakiem. To ostatnie rozwiązanie jest idealne dla „zakupoholików”, którzy obładowani pakunkami mają utrudniony dostęp – w konwencjonalnym rozumieniu –  do bagażnika. Podkreślić należy, że w momencie domykania klapy system gwarantuje, że nie mamy do czynienia z nieprzyjemnym dla uszu trzaskiem. Urządzenie działa cicho, prosto i skutecznie – i o to chodzi.

Innowacyjność w służbie kierowcom

Materiały użyte do produkcji systemu otwierania klapy są najwyższej jakości, dają zatem gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. Innowacyjne koncepcje pozwalają na dowolne zaprogramowanie wysokości otwierania klapy oraz zatrzymanie jej otwierania, gdy na drodze klapy pojawi się jakakolwiek przeszkoda. Te oryginalne rozwiązania w połączeniu z ogólną funkcjonalnością urządzenia sprawiają, że kierowca może być pewny o komfort użytkowania auta przez siebie samego oraz pasażerów. Branża motoryzacyjna stawia na nowinki techniczne, użyteczność, prostotę instalacji oraz bezpieczeństwo. Inteligentny system otwierania i domykania klapy bagażnika wykazuje się wszystkimi powyższymi cechami. A zatem, domykając już także ten wpis, stawiajmy wyłącznie na sprawdzone oraz skuteczne rozwiązania.

Nawigacja dedykowana dla każdej marki


Samochodowy systemy nawigacyjny to rozwiązanie bardzo pożądane przez kierowców. Urządzenie to pomaga odnaleźć się w „asfaltowej dżungli” wielu miast, ale również jest niezwykle przydatne w pozamiejskich podróżach. Kierowcy stawiają na wygodne oraz skuteczne rozwiązania, dlatego też coraz chętniej stawiają na nawigację dedykowaną w swoich autach.

Dedykowana znaczy lepsza 

Kierowcy zastanawiający się nad wyborem nawigacji mają często różnego rodzaju wątpliwości. Standardowa nawigacja samochodowa w porównaniu do tej dedykowanej jest kilka razy tańsza, to prawda. Jednak czy za niską ceną w parze idzie wysoka jakość? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być banalnie prosta, a brzmi ona po prostu „nie”. I nie chodzi tu o to, że drogie musi być po prostu lepsze. Nawigacja dedykowana to najzwyczajniej w świecie inna półka jakości, a nawet zupełnie inne urządzenie w porównaniu do nawigacji nabytej gdzieś w markecie.  Dedykowany system nawigacyjny V&S to urządzenie łączące w sobie funkcje radia, odtwarzacza filmów oraz zdjęć, zestawu głośnomówiącego oraz oczywiście GPS-u. Możliwości są jednak niemal nieograniczone, gdyż dodatkowo istnieje możliwość podłączenia np. kamery cofania, tunera DVBT lub wideorejestratora. To użytkownik decyduje, co jest mu potrzebne i wówczas instaluje konkretny dodatek.

Kto nawiguje, ten jedzie

Moduł GPS wbudowany w urządzenie gwarantuje, że dojedziemy w wybrane miejsce na czas, w dodatku obierając najkorzystniejszą trasę. Co więcej, nawigacja V&S korzysta nie tylko ze znanego wszystkim systemu GPS, ale także z równie skutecznego systemu Glonass, dzięki czemu je dokładność jest na najwyższym osiągalnym obecnie poziomie. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie jest proste, nawigacja korzysta wówczas z mniej więcej dwukrotnie większej ilości satelitów. Jednakże to nie wszystko. Wysokiej jakości podzespoły, na które składa się urządzenie, pozwalają korzystać z trójwymiarowych map. Natomiast stały dostęp do sieci sprawia, iż kierowca na bieżąco otrzymuje wszelkie informacje dotyczące ewentualnych korków lub innych zdarzeń drogowych. Z takim wyposażeniem wystarczy jedynie włączyć muzykę i jechać dalej, a dzięki odpowiedniemu rozdzielaniu dźwięków, w przednich słychać komunikaty głosowe, a z tylnych słuchać ulubione melodie.

Podróż nie tylko palcem po mapie

Jak widać, podróżowanie z nawigacją dedykowaną to nie tylko przysłowiowe przesuwanie palca po mapie. Szybkie i bezpieczne dotarcie do celu to obecnie najważniejsze założenie każdego kierującego pojazdem. A jeśli przy tym można jeszcze skorzystać z rozmaitych udogodnień o charakterze multimedialnym, tym lepiej. Na koniec należy dodać, że montaż dedykowanej nawigacji odbywa się na terenie całej Polski, a za wykonanie tego zadania odpowiedzialni są wyłącznie wysokiej klasy fachowcy. A zatem, najpierw sprawnie nawiguj po stronie internetowej, aby wybrać odpowiednie urządzenie, a resztą zajmą się zawodowcy. Potem możesz  jechać ku zachodowi Słońca lub… gdzie tylko zapragniesz.

1 2