Soft Close – drzwi cicho domknięte


Zewsząd otaczający nas hałas sprawia, że ludzie są coraz bardziej wrażliwi i drażliwi na punkcie głośnych dźwięków. Współczesność wiąże się z różnego rodzaju odgłosami, które niekoniecznie przypadają człowiekowi do gustu. Podobnie rzecz ma się w przypadku wysiadania z samochodu i trzaskania drzwiami. Wielu kierowcom głośne zamknięcie drzwi auta przez pasażera podnosi ciśnienie. Na szczęście istnieją już rozwiązania, które zapobiegają tego rodzaju sytuacjom.

Hałas nasz powszedni

Już przeprowadzone 10 lat temu badania wykazały, że ponad 2/3 Polaków cierpi z powodu uciążliwego hałasu. Otacza nas on niemal wszędzie, na ulicy, w pracy, w sklepach a czasami również (np. z powodu ciągłych remontów u sąsiadów) w domu. I chociaż jego natężenie oraz częstotliwość są zróżnicowane, niemal każdy ankietowany wskazuje, iż hałas co najmniej pogarsza jego samopoczucie. Natomiast 1/3 ankietowanych z hałasem wiązała swoje problemy zdrowotne, najczęściej wskazując na różnego rodzaju nerwice. Hałas jest dla nas niekorzystny i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlatego też musimy się – w miarę możliwości – starać go unikać oraz ograniczać. Wiedzą o tym również przedstawiciele branży samochodowej, a owocem ich działań jestsystem soft close, który zapewnia ciche domykanie drzwi auta.

Trzask-prask i po kłopocie

System cichego domykania drzwi jeszcze jakiś czas temu kojarzył się niemal wyłącznie z limuzynami lub autami z najwyższej półki. Obecnie, dzięki urządzeniu typu soft close, jest dużo łatwiej dostępny. Ogromnym atutem tego sprzętu jest możliwość jego montażu w panelu drzwi. Dzięki powyższej właściwości mamy wrażenie, że jest to rozwiązanie fabryczne, a sama instalacja nie pozostawia praktycznie żadnych śladów. Sprzęt zapewnia ciche otwieranie oraz zamykanie drzwi auta, a także zapewnia tzw. dociąg fabryczny. Dedykowanie urządzenia pod konkretny model auta sprawia, że można je zamontować praktycznie w każdym pojeździe. Prostota, szeroka dostępność oraz skuteczność działania to najważniejsze atuty systemu cichego domykania auta.

Cicha podróż to lepsza podróż

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą, a pasażerowie nie muszą nadmiernie uważać z jakąś siłą zamykają drzwi samochodu. Mniej trzasków to także mniej wrzasków lub niezbyt przyjemnych wymian słownych, a to wpływa na znaczne polepszenie atmosfery podróży. A jeśli jazda samochodem sprawia nam przyjemność, to lepiej ażeby tak właśnie pozostało. Wystarczy zakupić system cichego domykania auta i… po krzyku.

Powiązane posty