Nawigacja w Audi Q5


Audi, choć może nie tak popularne jak BMW, ma w naszym kraju coraz większą rzeszę fanów. Modele tej firmy uchodzą za wysokiej klasy samochody rodzinne, lecz fani aut sportowych również z całą pewnością nie mogą narzekać. Dziś jednak skupimy się na nawigacji dla tych „mniej wyścigowych” pojazdów koncernu z siedzibą w bawarskim Ingolstadt, a mianowicie dla Audi Q5.

Audi, czyli posłuch w motoryzacji

Niewiele osób wie, że ten słynny niemiecki koncern samochodowy – z klasycznym logo w postaci czterech przecinających się kół – założył człowiek… wyrzucony z własnej firmy. Taki los spotkał Augusta Horcha, a ten postanowił rozkręcić nowy biznes, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa oznaczającego „słuchać” i zarazem było nawiązaniem także do niemieckiego tłumaczenia nazwiska biznesmena.  Wszystko to działo się na początku XX wieku, ale marka Audi przetrwała ponad 100 lat, a dziś ma się dobrze jak nigdy wcześniej. Omawiany dziś model Q5 to typowe auto dla rodziny 2+2. Takim SUV-em udamy się na zakupy, na weekendowy wypad oraz na dłuższe wakacje. A gdzie podróże, tam potrzebna nawigacja. I w tym przypadku mamy odpowiednie rozwiązanie dla właścicieli Audi sunących po polskich drogach.

Z dedykacją dla Q5

Proponowana przez nas nawigacja dedykowana V&S oparta jest o bardzo popularny system Android w wersji 9.0-10.0 w polskiej wersji językowej. Najważniejszym elementem nawigacji jest procesor 8×1.5 GHz oraz pamięć operacyjna 4 GB wyprodukowane przez Samsunga.  Uzupełnieniem hardware’u jest wbudowany dysk twardy o pojemności 32 GB. Z pozostałych istotnych parametrów warto wspomnieć o pojemnościowym ekranie HD (z powłoką Anti-Glare), jak również wbudowanym slocie na kartę SIM. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy zmagazynować bardzo dużą objętość danych, w tym oczywiście filmów. Obraz najwyższej jakości sprawia, że pasażerowie niemalże pochłaniają wzrokiem wszelkie wyświetlane na ekranie programy, seriale lub produkcje filmowe. Istnieje również możliwość podpięcia dedykowanego modułu radia cyfrowego DAB+, by usłyszeć niemalże krystalicznie czysty dźwięk. Niezwykle użytecznym dodatkiem jest wbudowany moduł GPS oraz Glonas.

Fachowo, światowo i radośnie

Tak wyposażony właściciel Audi Q5 może nawigować i wraz z rodziną lub przyjaciółmi cieszyć się rozmaitymi multimediami. Zarówno fonia jak i wizja w tym przypadku spełniają najwyższe światowe standardy. Z dedykowaną nawigacją każda podróż mija szybciej, przyjemniej i pozostawia przyjemne, nierzadko długotrwałe wspomnienia radosnych chwil.

Powiązane posty